envelope kontakt@szkolenia-wodzislaw.pl phone+ 48 (32) 661 11 47

Tylko dla studentów AHE - Kurs: Metoda Ruchu Rozwijającego wg Veroniki Sherborne – poziom 1

Metoda Ruchu Rozwijającego oparta na pracy Veroniki Sherborne to kurs przekazujący praktyczną i teoretyczną wiedzę nt. popularnej w Polsce metody wspomagającej rozwój psychoruchowy dziecka.

Celem kursu jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie posługiwania się ruchem, jako narzędziem wspomagania rozwoju dziecka i w terapii zaburzeń rozwojowych. Metoda jest naturalna, prosta, można ją stosować w każdych warunkach. Ruch Rozwijający wspomaga emocjonalny rozwój dziecka, rozwija świadomość schematu ciała i integruje poszczególne jego części, rozwija świadomość przestrzeni i działania w niej, dzielenia jej z innymi, nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Wspomaga rozwój poczucia bezpieczeństwa, zaufania, pewności siebie, wiary we własne siły i możliwości.

Praca na kursie odbywa się w strojach swobodnych, bez obuwia, optymalnie na bosaka. Uczestnik przynosi ze sobą koc.

Uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz po ukończeniu kursu certyfikat potwierdzający zdobycie podstawowej wiedzy niezbędnej i upoważniającej do prowadzenia zajęć w swoich placówkach i umożliwiający kontynuację szkolenia na poziomie 2 minimum po 6 miesiącach praktyki (poziom 1 i poziom 2 tworzą pełny obraz wiedzy nt. metody i określane są całościowo jako Basic Levels).

 

Prowadzący: Marta Litkowicz - Pedagog, nauczyciel z szesnastoletnim doświadczeniem w zawodzie. Ukończyła studia pedagogiczne na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie oraz studia podyplomowe na kierunku Polityka i Zarządzanie Oświatą na Uniwersytecie Warszawskim.

Od wielu lat prowadzi szkolenia dla nauczycieli przedszkoli i szkół z zakresu metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, komunikacji i współpracy z rodzicami, autoprezentacji w pracy nauczyciela, jak również tańca jako formy pracy i integracji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Posiada międzynarodowy certyfikat International Sherborne Foundation uprawniający do prowadzenia kursu I i II stopnia z zakresu Ruchu Rozwijającego bazującego na pracy Weroniki Sherborne.

 

Termin: 11-12.03.2023 (sobota niedziela), sobota 9.00-15.00, niedziela 9.00-13.00

Właściwości wydarzenia

Początek wydarzenia 11-03-2023 09:00
Koniec wydarzenia 12-03-2023 15:00
Zarejestrowanych 20
Dostępne miejsca 24
Cena Darmowy
Lokalizacja
AHE
Osiedle 1 Maja 23B, Wodzisław Śląski, Polska
AHE
Rejestracja na to wydarzenie została już zakończona
24
Udostępnij:

logo akademia pedagoga end

Newsletter SMS

Chcesz być informowany o nowych szkoleniach?
Zostaw swój numer telefonu:

Powered by BreezingForms

zaproponuj tematyke